وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

media-moe
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۹
وزارت معارف و بانک جهانی روی طرح افزایش مصونیت مکاتب گفتگو کردند

وزارت معارف- کابل: رهبری وزارت معارف و تیمی از بانک جهانی در ملاقاتی دوجانبه در رابطه با طرح‌ افزایش مصونیت در مکاتب (CSSF) و همچنین مقرره طرز سلوک معلمین(Teacher Code of Conduct) صحبت و گفتگو کردند.

این ملاقات با حضور دکتور محمد میرویس بلخی وزیر معارف کشور، عبدالسبحان رووف معین مالی و اداری وزارت معارف، هما زهرا فتوحی رئیس اجرایی نمایندگی بانک جهانی در افغانستان (WB)و دیگر اعضای طرفین برگزار شد.

دکتور محمد میرویس بلخی از برگزاری سمپوزیم ملی اصلاحات ساختاری و وظیفه‌ای در معارف یاد کرد و گفت که کار بر روی نصاب تعلیمی جدید جزو مهمی از این اصلاحات بوده که در آن به موضوع حمایت از اطفال، آگاهی دهی به شاگردان در مکاتب و مراکز آموزشی توجه ویژه شده است، همچنین رونمایی از پالیسی منع آزار و اذیت در نهادهای تعلیمی از دیگر اقدامات جدی ما در این راستا است.

دکتور بلخی از تاسیس کمیته ملی حمایت از حقوق طفل توسط رئیس صاحب جمهور کشور نیز خبر داد و از عضویت وزارت معارف در این کمیته یاد کرد.

هما زهرا فتوحی رئیس اجرایی بانک جهانی در افغانستان(WB) ضمن ارائه گزارشی از آخرین همکاری‌های بانک جهانی با بخش تعلیم و تربیه، از اقدامات رهبری وزارت معارف نسبت به تقویت مصونیت مکاتب و شاگردان ابراز خرسندی کرد.

لازم به ذکر بوده که قرار است جلسات تخنیکی میان وزارت معارف و بانک جهانی با محوریت افزایش مصونیت مکاتب و شاگردان برگزار شود.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۱ - ۱۰:۱۳
Background image

برگزاری نشست فوق‌العاده بین الوزاتی میان وزارت معارف و ادارات ذیدخل به منظور تطبیق طرح بدیل تعلیمی

وزارت معارف_ کابل: نشست فوق‌العاده بین‌الوزارتی میان وزارت‌های "معارف و مخابرات و ادارات احصاییه مرکزی ، تنظیم خدمات مخابراتی"اترا" ومشاوریت مقام عالی ریاست جمهوری درامور نوآوری‌، امروز. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۹ - ۱۲:۱۰
Background image

معاشات برج حمل تمامی کارمندان بخش‌های تدریسی، اداری و خدماتی وزارت معارف در جریان دوره‌ی تعطیل قابل پرداخت است

وزارت معارف ـ کابل: معاشات دوره‌ی تعطیلی( برج حمل سال مالی ۱۳۹۹) معلمان، ماموران و اجیران تمامی ولایات به شمول شهر کابل ، ولایت کابل و ولایت‌ هرات که در حالت قرنطینه قرار دارند، قابل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۵:۱۵
Background image

اعلامیه خبری

طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی به ریاست جمهوری فرستاده شد.

وزارت معارف_ کابل: طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی در حالت اضطرار به ریاست جمهوری فرستاده شد.
این طرح که به هدف ارایه خدمات آموزشی. . .

بازگشت به اخبار