یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۲:۷
Background image

افغانستان دوباره عضو «جنبش جهانی سارندوی» شد

۸ سازمان سارندوی افغانستان پس از ۴۱ سال دوباره عضویت جنبش جهانی سارندوی را به دست آورده است.

نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف، روز شنبه، بیست‌ویکم جدی، به روزنامه ۸صبح گفت که افغانستان یک‌صد و هفتادمین عضو جنبش جهانی سارندوی است و پس از این از تمام حقوق و امتیازهای این سازمان برخوردار شده‌ است.

سارندویان گروهی از جوانان آموزش‌دیده هستند که در چهارچوب وزارت معارف به صورت رضاکارانه کار می‌کنند.

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۲:۷
Background image

افغانستان دوباره عضویت جنبش جهانی سارندوی را به‌دست آورد

وزارت معارف کشور اعلام کرد که سازمان سارندوی افغانستان پس از چهل‌ویک سال دوباره عضویت جنبش جهانی سارندوی را به دست آورده است.

این وزارت امروز (شنبه، ۲۱ جدی) در اعلامیه‌ای گفته است که سازمان سارندوی افغانستان یک‌صدوهفتادویکمین عضو جنبش جهانی سارندوی است. سارندوی افغانستان با کسب این عضویت، می‌تواند از تمام حقوق و امتیازات جنبش جهانی سارندوی استفاده کند.

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۶
Background image

رئیس جمهور غنی: معارف باید پاسخگوی نیازمندی های قرن ۲۱ باشد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز در مراسم اختتامیۀ نخستین سمپوزیم ملی اصلاحات معارف، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد و بانوی اول کشور و شماری از اراکین بلندرتبۀ دولتی نیز حضور داشتند، ابتدا داکتر محمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف در خصوص کار سه روزۀ سمپوزیم ملی اصلاحات معارف، معلومات ارائه نمود.

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۰:۳۱
Background image

برگزاری نخستین سمپوزیم اصلاحی؛ وزارت معارف به تنهایی نمی‌تواند اصلاحات را تطبیق کند

وزارت معارف نخستین سمپوزیم اصلاحی خویش را برای سه روز در کابل برگزار کرد. در این سمپوزیم شماری از کارمندان معارف از سراسر ولایات گردهم آمده‌اند تا در مورد ساختار اصلاحی وزارت معارف گفت‌وگو و اصلاحات اساسی را در تشکیلات و کارکرد این وزارت اعمال کنند.

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۱۰:۲۹
Background image

والی لوگر: گزارش‌ها در مورد بدرفتاری جنسی با دانش‌آموزان حقیقت ندارد

محمدانور اسحاق‌زی، والی لوگر گفته است که گزارش‌ها در مورد بدرفتاری جنسی با ۵۴۶ دانش‌آموز مکاتب در این ولایت «نه تنها حقیقت ندارد بلکه اهانت به خانواده معارف و مردم معارف دوست لوگر است.»

والی لوگر این سخنان را در دیداری با محمدمیرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف مطرح کرده است. وزارت معارف اعلام کرده است که این دیدار با حضور مقامات ارشد لوگر از جمله والی، نماینده‌گان مردم، اعضای مجلس سنا و رییس شورای ولایتی این ولایت روز شنبه، بیست‌وپنجم عقرب انجام شده است.

جمعه ۱۳۹۸/۸/۲۴ - ۱۰:۳۱
Background image

وزارت معارف هیاتی را برای بررسی ادعای بدرفتاری جنسی با دانش‌آموزان در لوگر توظیف کرد

وزارت معارف کشور پس از نشر گزارشی یک روزنامه بریتانیایی در پیوند به معضل کودک‌آزاری توسط آموزگاران چند مکتب در ولایت لوگر، هیات حقیقت‌یاب را برای بررسی ادعای «سواستفاده از کودکان در مراکز آموزشی ولایت لوگر» موظف ساخته است.

پس از نشر این گزارش، وزارت معارف گفته که برای بررسی ادعای سواستفاده از کودکان در مراکز آموزشی ولایت لوگر، هیآت‌ حقیقت‌یابی را موظف ساخته است.

اما وزارت معارف از روش تهیه این گزارش انتقاد کرده و گفته که در گزارش روزنامه گاردین از میان ارقام گزارش شده فقط در چند مورد خاص اسناد ارایه شده که آنهم به گفته این وزارت در «هاله‌ی ابهام» قرار دارد.

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۳:۲۹
Background image

نصاب تعلیمی مکاتب؛ از فقر محتوایی تا تلاش اصلاحی وزارت معارف

وزارت معارف روز دو‌شنبه، بیستم عقرب، یک نشست سه روزه را به منظور اصلاح و بهبود کیفیت نصاب تعلیمی مکاتب در کابل دایر کرد. قرار است در این نشست سه روزه استادان، جامعه مدنی، والدین، روان‌شناسان و متخصصان حوزه آموزش و پرورش روی کیفیت نصاب تعلیمی مکاتب بحث و گفت‌وگو کرده و از تجربیات و پیش‌رفت‌های سایر کشورها در عرصه معارف، در نصاب تعلیمی جدید استفاده کنند.

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۳:۲۹
Background image

وزارت معارف یک نشست مشورتی برای اصلاح نصاب آموزشی برگزار می‌کند

قرار است وزارت معارف یک نشست مشورتی را برای اصلاح نصاب آموزشی مکاتب برگزار کند. نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف می‌گوید که هدف از برگزاری این نشست شمولیت شهروندان در روند آموزش و پرورش، مردمی‌سازی معارف، جمع‌آوری دیدگاه‌های شهروندان در مورد ضرورت تجدید نصاب آموزشی و نیز چگونه‌گی محتوای نصاب آموزشی است.

این نشست مشورتی قرار است در تاریخ ۲۰ الی ۲۳ عقرب سال روان خورشیدی برگزار شود.

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۳:۱۶
Background image

وزارت معارف افغانستان زمینه آموزش را به جوگی‌ها فراهم می‌کند

وزارت معارف افغانستان به تازگی تصمیم گرفته است که زمینه آموزش را برای کودکان جوگی در مکتب‌های کشور فراهم سازد.

این تصمیم پس از پخش گزارش رادیو آزادی از سوی وزارت معارف گرفته شده است.

Pagination