اهدای ۸ جریب زمین ملکیت شخصی باشندگان ولایت نیمروز به معارف این ولایت؛

media-moe
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۵:۲۳
د نیمروز ولایت اوسیدونکو خپله اته جریبه شخصي ځمکه د دې ولایت د پوهنې ریاست ته ورکړه

وزارت معارف_ کابل: دو تن از باشندگان ولسوالی کنگ ولایت نمیروز ۸ جریب زمین ملکیتِ شخصی خود را وقف معارف کردند.

بالای این زمین ها که بیش از ۸۰۰ هزار افغانی ارزش مالی دارند قرار است تعمیر آمریت معارف و لسوالی کنگ و یک باب مرکز حمایوی دارالمعلمین بنا نهاده شود.

وزارت معارف ضمن استقبال از سهم گیری فعال شهروندان جهت ایجاد محیط مناسب درسی برای دانش آموزان و رفع نیازمندی‌های معارف، در راستای کاهش موانع تعلیمی در برابر دانش آموزان به ویژه دختران و مصوونیت مکاتب خواستار توجه و کمک هرچه بیشتر شهروندان است.

ابن کمک ها در حالی صورت می گیرد که شهروندان کشور در سال گذشته خورشیدی بیش از 700 میلیون افغانی در بُعد مادی به معارف کمک اهدا کردند.

گفتنیست براساس پیشنهاد وزارت معارف و منظوری جلالتماب محمد اشرف غنی سالهای 1397 الی 1409خورشیدی به نام دهه معارف نامگزاری شده است.

وزارات معارف تلاش می کند تا دردهه معارف، با سهم گیری و حمایت معنوی و مادی شهروندان چالش‌های موجود درعرصه تعلیم و تربیه در کشور را مرفوع سازد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۳:۴۹
Background image

آزمون تثبیت سویه طلاب مدارس دینی برگزار گردید

وزارت معارف، کابل: آزمون تثبیت سویه طلاب مدارس دینی داخل مرز و بیرون مرز از سوی معینیت تعلیمات اسلامی وزارت معارف به اشتراک محترم مولوی محمد عارف ملکیار سرپرست آن معینیت و تعداد کثیری. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۵:۱۵
Background image

رئیسه جدید، ریاست ارتباط و آگاهی عامه وزارت معارف معرفی و رسماً به کار آغاز کرد

وزارت، معارف کابل: امروز از جانب محترم بانو رنګینه حمیدی سرپرست وزارت معارف، در جلسه رهبری آن وزارت خانم لیلا سامانی به حیث رئیسه جدید ریاست ارتباط و آگاهی عامه وزارت معارف معرفی گردید.. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۱۰:۵۰
Background image

افتتاح ساختمان جدید لیسه الجهاد تتمدره ولایت پروان

وزارت معارف_پروان: ساختمان جدید لیسه الجهاد تتمدره ولایت پروان طی محفلی با حضور وزیر اقتصاد، والی ولایت، رئیس معارف و شماری از مسئولین افتتاح گردید.

در محفلی که به همین مناسبت تدویر. . .

بازگشت به اخبار